II. PRACA W NIEMCZECH – INFORMACJE OGÓLNE

Praca w Niemczech - Pracowo.biz.plBogate społeczeństwo niemieckie posiada atrakcyjny rynek pracy i całkiem niezłe zaplecze socjalne. oferta pracy w tym kraju kusi od lat wielu Polaków. Z drugiej strony problemy językowe, opuszczenie rodziny i bliskich, może zniechęcać do opuszczenia Polski i wyjazdu do Niemiec.

Bywa, że w rodzinie pojawiają się kłopoty, czasami zgrzyty, bo małżonek pracuje w Niemczech, a żona mieszka i pracuje w Polsce. Wizyty męża w Polsce przypominają po pewnym czasie pobyt gościa. Pewne małżeństwa radzą sobie z tym problemem inne przeżywają rozterki, a nawet rozwodzą się.

Stąd wielu Polaków, zanim zdecyduje o wyjeździe do pracy do Niemiec, rozmyśla, czy to zrobić. Jak każda praca za granicą, podjęcie pracy w Niemczech ma swoje plusy i minusy.

ZALETY PRACY W NIEMCZECH

Tolerancja i pogoda ducha

Zalety pracy w Niemczech - Pracowo.biz.plNiemcy to naród bardziej otwarty od polskiego. Niemców nie szokuje obecność gejów lesbijek na ulicach, pstrokate stroje, czerwone i zielone fryzury, mieszanka ras i narodowości. To zjawiska zrozumiałe, a nawet codzienne w Niemczech. Tak wielkiej wyrozumiałości u nas nie ma. Sytuacja nieco się zmieniła w obliczu kryzysu migracyjnego, ale nadal naród niemiecki to społeczeństwo otwarte.

Niemcy mieszkańcy Niemiec często się uśmiechają, deklarują zadowolenie, nawet gdy ich życie jest na średnim poziomie. Radość ze dobrej kondycji fizycznej i podstawowych wartości jest ich mocną stroną. W porównaniu do Polaków Niemcy są szczęśliwsi i zadowoleni.

Praca i lepsze pieniądze

W Niemczech szybciej można znaleźć pracę niż w Polsce. Praca na pełnym etacie wystarczy, aby zarobić co najmniej dwa razy więcej. Dużo zależy od posiadanego wykształcenia, umiejętności, ale nawet bez nich, można znaleźć dobrą pracę, np. przy zbiorach owoców i warzyw, opieka nad osobą starszą lub pomoc w gospodarstwie domowym.

Bezpieczny socjal

Niemcy słyną z dobrego zaplecza socjalnego. gdy Polka jest w ciąży, ktoś nie ma gdzie mieszkać, państwo niemieckie jest wówczas przychylne. By otrzymać uprawienia do świadczenia socjalnego, trzeba spełniać kilka kryteriów. Wiele polskich rodzin i polskich pracowników korzysta z niemieckiego socjalu i bardzo go chwali.

Czy przekonują Cię plusy pracy w Niemczech? Jeżeli tak, jak większość Polaków pracujących w tym kraju, to przeglądaj oferty zatrudnienia w Niemczech, wybierz odpowiednią pracę i spróbuj swoich sił na zachodnim rynku pracy.

WADY PRACY W NIEMCZECH

Problem biurokracji

Wady pracy w Niemczech - Pracowo.biz.plW Polsce panuje powszechne mniemanie, że biurokracja utrudnia nam życie. W Niemczech jest tak samo. Niemiecki ład wyraża się w szacunku dla prawa i biurokratycznych czynności i obowiązków. Wszystkie kwestie muszą być potwierdzone odpowiednim dokumentem. Trzeba mieć dowód potwierdzający np. legalne zatrudnienia.

Problem znajomości języka niemieckiego

Żeby poradzić sobie z życiem i pracą w Niemczech, trzeba chociaż średnio znać język. To bardzo ułatwia życie. Polacy, którzy od lat przebywają w za zachodnią granicą, w miarę poprawnie go opanowali. Nowi przybysze do pracy przez pewien czas mają problem z porozumiewaniem się w tym języku. niemiecki jest trudniejszy od angielskiego. Niemcy dobrze go znają. Zanim opanujemy niemiecki, porozumiewanie się w języku angielskim stanowić będzie duże ułatwienie w pozyskaniu pracy i miejsca do zamieszkania.

Usługi w Niemczech są drogie

To prawda usługi u Niemców są kosztowne. doktor dentysta czy mechanik za swoją usługę policzą dużo więcej niż w Polsce. Pierwsze takie zdarzenie może być nieprzyjemne. po pewnym czasie, nauczymy się radzić sobie z tym. przecież usług podobnych można skorzystać podczas przebywania w Polsce. Czasem jednak musimy zapłacić więcej, jeżeli powrót do Polski jest w określonej chwili niewykonalny.

Pracowo.biz.pl © Copyrights 2020 Theme by 404 THEME.