III. WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY

III. WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY - Pracowo.biz.plObecnie coraz więcej Polaków wyjeżdża do pracy do Niemiec. Niektórzy szukają zatrudnienia samodzielnie, inni zaś zwracają się do specjalnych agencji. Ta druga możliwość często jest bardziej przystępna dla każdego – i dla osób, które nigdy nie wyjeżdżały do pracy na zachód, i dla tych, które zarabiały już poza naszym krajem. Agencja zatrudnienia może uprościć wiele czynności – wskazuje pracodawców, pomaga w załatwieniu koniecznych formalności, nierzadko zapewnia też przejazd i zakwaterowanie. Aby jednak nie ryzykować niechcianych rozczarowań, stresu i kłopotów, należy postawić na wykwalifikowanego, niezawodnego pośrednika. Jak trafić na sprawdzoną i legalną agencję pracy?

Zbieranie potwierdzonych informacji

Przed podjęciem postanowienia o skorzystaniu z usług danego pośrednictwa, trzeba upewnić się, czy prowadzi ono działalność zgodnie z prawem. Należy sprawdzić, czy wybrana agencja jest wpisana do wymaganych rejestrów – między innymi do Krajowego Rejestru Sądowego i Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Warto też wziąć pod uwagę to, czy może ona przedstawić odpowiednie certyfikaty. Nie zaszkodzi również dowiedzieć się, jakie doświadczenie ma dane pośrednictwo – od jakiego czasu funkcjonuje i z jakimi pracodawcami utrzymuje kontakty zawodowe. Trzeba też zasięgnąć języka, na jakich zasadach przeprowadzana jest rekrutacja oraz czego należy oczekiwać po zawarciu umowy. Tego typu informacje przekazuje na przykład strona www Agencji Pracy zatrudniającej legalnie w Niemczech.

Za każdym razem powinno się także zwracać uwagę na możliwe wyłudzenia pieniędzy – dobry pośrednik nie może wymagać od swoich klientów płatności na przykład za przedstawienie ofert. Przed ostatecznym nawiązaniem współpracy, warto też zasięgnąć porady osób, które mają już doświadczenie z wybraną agencją. Świetnym źródłem informacji mogą być fora internetowe oraz portale udostępniające oceny konkretnych pośrednictw. Niezłym pomysłem będzie również zwrócenie się do swoich znajomych – możliwe, że któryś z nich zarabiał już kiedyś w Niemczech i zna jakiegoś pewnego pośrednika.

Zachowując wymienione wyżej zasady, można znaleźć taką legalną agencję zatrudnienia, która umożliwi nawiązanie satysfakcjonującej współpracy. 

Zobacz ofertę agencji pośrednictwa pracy w Niemczech MB SERVICE.

Pracowo.biz.pl © Copyrights 2020 Theme by 404 THEME.